PARĘ SŁÓW O NAS

CZYLI DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWYM ZESPOLE WOKALNO-TANECZNYM „WŁÓCZYKIJE”

Zespół powstał w październiku 2006 r. przy Osiedlowym Centrum Kultury „Aleksander” BSM na Os. Beskidzkim w Bielsku-Białej. Założycielem zespołu jest rodzina państwa Stępień:

• Aleksandra Stępień – absolwentka Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego w Opolu – wydział teatralny: reżyseria teatru amatorskiego oraz Wydziału Radia i Telewizji UŚ w Katowicach – kierunek: Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej oraz Wydziału Logopedii i Emisji Głosu UŚ w Katowicach. Na swoim koncie scenariusze do 18 odcinków fabularyzowanego cyklu programów dla dzieci i młodzieży w TV Wisła, obecne TVN- oddz. w Krakowie / w tym parę wyreżyserowanych / pt.: „I ty możesz zostać…” z udziałem prowadzonej przez siebie grupy teatralnej „Draka” w roli głównej. Nagrody w konkursach i festiwalach teatralnych m.in. Grand Prix z Teatrem „Bajdała” w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Państw Nadbałtyckich „Baltic Satelid” w Sejnach – nagroda za najlepszą reżyserię, spektakl i scenariusz oraz najlepsze role pierwszo i drugoplanowe festiwalu. Spektakl był emitowany w programie dla dzieci pt.:„Ciuchcia” TVP 1. Od 9 lat kierownik Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Włóczykije”, który jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali. Nagrody przyznane zespołowi i jego solistom m.in. przez takie autorytety jak: Danuta Błażejczyk, Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Gaertner, Grażyna Łobaszewska czy Jacek Cygan.
  • Dariusz Stępień – pomysłodawca, założyciel i kierownik muzyczny Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Włóczykije. Instrumentalista i twórca piosenek. Lingwista, nauczyciel języka angielskiego.
  • Paweł Stępień– instrumentalista, kompozytor i aranżer w zespole Włóczykije. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bielsku-Białej w klasie fletu mgr Doroty Korpanty oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Barbary Świątek-Żelazny. Laureat pierwszych miejsc i zdobywca Grand Prix w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotny stypendysta Agrafki Muzycznej – Fundacji J& S Pro Bono Polonia dla wybitnie utalentowanych muzyków młodego pokolenia. Stypendysta Idyllwild Arts w USA – koncerty w Los Angeles. Wybrany przez publiczność  TVP Kultura Muzykiem Roku 2010 w Konkursie Eurowizji dla Młodego Muzyka.  Koncerty we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Kuwejcie, Czechach, Słowacji i Polsce. Parokrotnie nagrywał w studio PR im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie pod batutą Krzesimira Dębskiego m.in. z Orkiestrą Polskiego Radia. Paweł jest półfinalistą popularnego programu w TVN pt.: Mam Talent.

Zespół „Włóczykije” liczy 34 członków oraz dzieli się na cztery grupy wiekowe:

• grupa młodsza / 5-8 lat /
  • grupa średnia /8-11 lat/
  • grupa starsza / 11-13 lat /
  • grupa młodzieżowa /14-19 lat/

W skład zespołu wchodzi również zespół instrumentalny 3 muzyków stałych oraz muzycy współpracujący.

Muzycy stali:

Paweł Stępień – instrumenty klawiszowe, flet poprzeczny

Weronika Skowrońska – altówka

Dariusz Stępień – gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne

Muzycy współpracujący w zależności od projektu:

Michał Adamiec – gitary

Adrian Mitoraj – perkusja

Krzysztof Maciejowski – skrzypce, altówka

Jarek Honkisz – gitary

Paweł Lysenko (Rosja) – skrzypce

Ilian Wasylew (Bułgaria) – fletnia pana

oraz Zespół Folkowy Stonehenge w składzie:

Piotr Fujcik – gitara basowa

Kamil Krzanowski – skrzypce

Szymon Kieloch – perkusja

Grzegorz Bocz – klawisze

Osoby współpracujące z zespołem:

Choreograf – Sławomir Damek – Mistrz Województwa Śląskiego i Małopolskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim, posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną na świecie „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Sławomir Damek jest twórcą choreografii do musicali: „Pchła Szachrajka” ( w roli tytułowej Adrianna Biedrzyńska ), „Królowa Śniegu”, „Calineczka” i „Chciałam być Julią”, które na stałe wpisały się w repertuar Bielskiego Centrum Kultury.

Emisja głosu – Agnieszka Sobas – Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie  oraz Studiów Wokalistyki Estradowej w Katowicach. Wokalistka, oboistka, nauczycielka śpiewu i gry na oboju. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection (NVP) oraz jego certyfikowany pedagog wokalny II-go stopnia. Obecnie prowadzi zajęcia z nauki śpiewu rozrywkowego w oparciu o metodę NVP. Zawodowo związana jest także z Państwową Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną w Bielsku – Białej, w której uczy gry na oboju. Zarówno jako wokalistka jak i oboistka bierze udział w różnorodnych projektach muzycznych i artystycznych. Prowadzi również własną firmę muzyczną Play’n’Sing.

Akustyk – Dariusz Rudziński

Fotograf – Mariusz Połowczuk

Operator kamery – Łukasz Sztuka www.sztukastudio.pl https://www.facebook.com/sztukastudio

Montaż – Ewa Poniewska Kabum Studio – Film & Sound Production

Studio nagrań – Mitoraj Studio http://www.studiomitoraj.pl

Motto zespołu brzmi „per aspera ad astra” co znaczy po łacinie „przez trudy do gwiazd”.

Tematami naszych piosenek jest: miłość, przyjaźń, afirmacja życia, poszukiwanie Boga, pokój na świecie… Staramy się poruszać w piosence tematy ważne dla świata i nas samych. Stąd w naszym repertuarze „We are the world”, „Imagine”, „Hevenu shalom alechem”, „ Heal The World”, „La fuerza de la amistad” czy „Ballada o papieżu”, która powstała z myślą o rychłej beatyfikacji JP II.

054_modusfoto_jubileusz_wloczykijiBallada o papieżu

replica manolo blahnik shoes christian louboutin replica shoes copy manolo blahnik shoes