Widowisko świąteczne w BCK z gośćmi Włóczykijów

with Brak komentarzy

23 stycznia 2015 r. w Bielskim Centrum Kultury odbyło się przygotowywane od tygodni przez nas niezwykłe widowisko świąteczne, w którym wystąpili również nasi goście. Widzowie mogli usłyszeć kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z różnych stron świata w nowych, nietypowych aranżacjach, których autorem jest Paweł Stępień. Uczestnicy koncertu zachwycili bogactwem stylistycznym, precyzyjnymi rytmami okraszonymi odpowiednim ruchem scenicznym a przede wszystkim starannie dobranymi piosenkami. Nie zabrakło w programie amerykańskich piosenek świątecznych a piękny, nastrojowy klimat stworzył w wiązance polskich kolęd Ilian Wasiliew z Bułgarii, grający na fletni pana, któremu oraz naszemu zespołowi towarzyszył Zespół Folkowy Stonehenge. Fantastyczne popisy i kunszt gry na skrzypcach pokazał młody skrzypek z Rosji – Paweł Lysenko. A czardasz, będący odskocznią od repertuaru świątecznego, w wykonaniu dwóch muzyków Kamila Krzanowskiego z Zespołu Stonehenge oraz Rosjanina Pawła Lysenki był majstersztykiem muzycznym a wręcz niepozbawioną humoru swoistą bitwą na skrzypce, zakończoną owacją publiczności i bisem. Koncert był dużym przedstawieniem multimedialnym z niepowtarzalną oprawą świetlną, muzyczną i choreograficzną. Autorem choreografii był Sławomir Damek a całość wyreżyserowała Aleksandra Stępień. Efekty wizualne, które pojawiały się na ekranie doskonale harmonizowały z akustycznymi. Koncert był połączeniem brzmienia Zespołu Włóczykije z projekcją nakręconych przez nas teledysków i filmów. Był nawiązaniem w ten sposób choćby do Świąt na Starówce, na których wystąpiliśmy z gwiazdą RTL-u Anetą Sablik. Całość była przeplatana dowcipną konferansjerką prowadzoną przez dzieci: Wiktorię Trojanowską, Weronikę Magę i Klaudię Gałuszkę w I części oraz Paulinę Wirską i Esterę Kowalcze w II części koncertu.

Resztę zdjęć z tego wydarzenia znajdziesz w naszej galerii

Kronika.29.01.2015