Wróciliśmy z Francji!

with Brak komentarzy

W dniach od 27.09-2.10 2013 r. nasz zespół gościł we Francji na zaproszenie Polsko-Francuskiego Stowarzyszenia Charytatywno-Kulturalnego „Espoir Nadzieja” z RocheLaMolière, które pomaga chorym dzieciom z Polski. W niedzielę 29 września stowarzyszenie zorganizowało „Galę Humanitarną” aby pomóc w dofinansowaniu operacji dłoni dziesięcioletniej Bielszczanki – Martynki. Dziewczynka wraz ze swoją mamą przyjechała z nami do Francji i jest ósmym dzieckiem z kolei, któremu pomaga stowarzyszenie.Po drodze do Roche La Molièrezwiedzaliśmy Austrię – m.in. Muzeum Mozarta w Salzburgu.
W niedzielę rano uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w polskim
kościele na Beaulieu, śpiewając podczas nabożeństwa.Następnie po południu podczas Gali Humanitarnej zagraliśmy dwugodzinny koncert, prezentując polonijnej i francuskiej publiczności przeboje polskiej estrady także ku wielkiej jej uciesze śpiewając również piosenki w języku francuskim. Całkowity dochód z naszego koncertu w kwocie 2000 Euro odebrała osobiście Martynka. Pieniądze przeznaczy na pokrycie kolejnej operacji ręki, która będzie miała miejsce w Niemczech.
W poniedziałek wraz z księdzem Zdzisławem i kilkoma wolontariuszami ze stowarzyszenia Espoir Nadzieja pojechaliśmy zobaczyć farmę, gdzie żyła znana mistyczka francuska Marta Robin,która sparaliżowana przez 50 lat żywiła się jedynie Hostią Świętą.
Po obejrzeniu filmu o jej życiu, zobaczyliśmy skromny pokoik, w którym mieszkała i który jeszcze za życia Marty odwiedziło ponad 100 000 ludzi z całego świata.W południe uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w pobliskiej kaplicy,po której daliśmy krótki recital.Potem wyruszyliśmy do Lyonu by zwiedzić Bazylikę de Fourviere. Pełni wrażeń i wspomnień we wtorek rano wyruszyliśmy do Polski. Po drodze zobaczyliśmy ogród botaniczno-zoologiczny w Lyonie oraz odwiedziliśmy średniowieczną stolicę Szwajcarii Bern. Na drugi dzień zwiedzaliśmy Innsbruck w Austrii wraz ze skocznią narciarską Bergisel.
Dziękujemy za wszelką serdeczność, miłą atmosferę i wspaniałe przyjęcie rodzinom francuskim, które gościły nas w swoich domach.

high quality copy christian louboutin men shoes knockoff christian louboutin luxury shoes faux